ПІДПРИЄМСТВО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА МОРШИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

ОБҐРУНТУВАННЯ

технічних та якісних характеристик закупівлі електричної енергії, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорія:

 Найменування: Підприємство житлово-комунального господарства Моршинської міської ради, 

Місцезнаходження: Україна, Львівська область, місто Моршин, 82482, вул.Привокзальна, 47,

ЄДРПОУ 31475513,

Категорія: юридична особа, яка здійснює діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання.

 

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності):

Електрична енергія з постачанням та передачею (ДК 021:2015 – 09310000-5 «Електрична енергія»).

Вид та ідентифікатор процедури закупівлі: відкриті торги з особливістю,  UA-2022-12-02-015043-a  .

Очікувана вартість та обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі: 4 897 200,00 грн. Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі обумовлено аналізом споживання (річного та місячного) електричної енергії за календарний рік (бюджетний період) 2023 рік’.  Замовником здійснено розрахунок очікуваної вартості товарів / послуг методом порівняння ринкових цін відповідно до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, яка затверджена наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 № 275.При цьому розрахунок очікуваної вартості проводився згідно з аналізом цін електропостачальників на електричну енергію на дату формування очікуваної вартості предмета закупівлі. До ціни електричної енергії включена вартість електричної енергії, закупованої електропостачальником на оптовому ринку електричної енергії (внутрішньодобовому ринку або ринку електричної енергії на добу наперед), послуги з передачі електричної енергії, націнка електропостачальника та всі визначені законодавством податки та збори.

Розмір бюджетного призначення: 4 897 200,00 грн. з ПДВ.

Нормативно-правове регулювання. Закупівля електричної енергії, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі регулюються та встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі — Закон), Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП) від 14.03.2018 № 312 (далі — ПРРЕЕ), Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про закупівлі), Кодексом системи розподілу, затвердженим постановою Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг України від 14.03.2018 № 310 (далі — КСР), Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженим постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 (далі — Порядок № 375), та іншими нормативно-правовими актами, що стосуються предмета закупівлі.

Загальні положення. Згідно з пунктом 26 статті 1 Закону електрична енергія — енергія, що виробляється на об’єктах електроенергетики і є товаром, призначеним для купівлі-продажу. Статтею 56 Закону визначено, що постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу.

Інформація про електропостачальника повинна міститись у переліку (ліцензійному реєстрі НКРЕКП) суб'єктів господарювання, які відповідно до вимог Закону отримали ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії, який розміщено на офіційному вебсайті НКРЕКП у розділі: Електрична енергія  /  Ліцензування  /  Реєстри ліцензіатів (вид діяльності — постачання електричної енергії).

Електропостачальник повинен забезпечити поставку електричної енергії на об’єкт замовника ПІДПРИЄМСТВО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА МОРШИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, який знаходиться за адресою:

 вул. 50-річчя УПА, 2, м. МОРШИН, Стрийський район, 82482

вул. Д.Галицького, 57, м. МОРШИН, Стрийський район, 82482

вул. Д.Галицького, 8, м. МОРШИН, Стрийський район, 82482

вул. І.Франка, 14 А, м. МОРШИН, Стрийський район, 82482

вул. І.Франка, 59А, м. МОРШИН, Стрийський район, 82482

вул. Привокзальна, 47, м. МОРШИН, Стрийський район, 82482

с. БРАТКIВЦI, Стрийський район, 82465

с. ДОВГЕ, Дрогобицький район, 82466

с. ЖУЛИН, Стрийський район, 82470

с. ЖУЛИН, Стрийський район, 82470

с. Лисовичі, Стрийський район, 82486

 та підключений до місцевих розподільчих мереж відповідно до вимог Кодексу розподільчих систем, технічні та якісні характеристики якої повинні відповідати нормам чинного на території України законодавства, державним, міжнародним стандартам та вимогам державної політики України в галузі захисту довкілля.

Обґрунтування технічних характеристик. Термін постачання — з 01.01.2023 р.  по 31.12.2023 р.

Кількісною характеристикою предмета закупівлі є обсяг споживання електричної енергії. За одиницю виміру кількості електричної енергії приймається кіловат-година, яка дорівнює кількості енергії, спожитої пристроями потужністю в один кіловат протягом однієї години. Обсяг, необхідний для забезпечення діяльності та власних потреб об’єктів замовника, та враховуючи обсяги споживання переднього календарного року, становить 816 200 кВт. год на 2023 р.

 

Обґрунтування якісних характеристик. Пунктом 1.1.2 глави 1.1 розділу І ПРРЕЕ визначено, що якість електропостачання — це перелік визначених Регулятором показників (і їх величин), які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з передачі, розподілу та постачання електричної енергії, а також якість електричної енергії.

Електропостачальник забезпечує дотримання загальних та гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання, у тому числі тих, що передбачені згідно з Порядком № 375, Законом, ПРРЕЕ, КСР, умовами договору про постачання електричної енергії (договору про закупівлю) та іншими нормативно-правовими актами. Згідно зі статтею 18 Закону показники якості електропостачання повинні відповідати величинам, що затверджені НКРЕКП. Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI КСР параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення». Стосовно технічних, якісних характеристик предмета закупівлі передбачається необхідність застосування заходів із захисту довкілля, у тому числі під час виконання договору про закупівлю. Електропостачальник зобов’язується дотримуватися передбачених чинним законодавством вимог щодо застосування заходів із захисту довкілля.

Електропостачальник зобов'язується здійснювати своєчасну закупівлю електричної енергії в обсягах для забезпечення безперервного надання послуг із постачання електричної енергії споживачу (замовнику), що за належних умов забезпечать задоволення попиту на споживання електричної енергії споживачу (замовнику). Електропостачальник зобов'язується забезпечити комерційну якість послуг, які надаються споживачу (замовнику), що передбачає вчасне та повне інформування споживача (замовника) про умови постачання електричної енергії, ціни на електричну енергію та вартість послуг, що надаються, надання роз’яснень положень актів чинного законодавства, якими регулюються відносини між електропостачальником та споживачем (замовником), ведення точних та прозорих розрахунків із споживачем (замовником), а також можливість вирішення спірних питань шляхом досудового врегулювання. Споживач (замовник) має право на отримання компенсації за недотримання показників комерційної якості надання послуг постачальником. Постачальник зобов’язується надавати компенсацію споживачу (замовнику) за недотримання показників комерційної якості надання послуг постачальником у порядку, затвердженому Регулятором, та опублікувати на своєму офіційному вебсайті порядок надання компенсацій та їх розміри.

Шановні мешканці та гості міста Моршин, у зв'язку із ремонтними роботами на трубопроводі діаметром 300 мм та 100 мм в м. Моршин 4/11/22 року з 10:00 до 13:00 буде відсутнє водопостачання. Просимо Вас зробити запас води на вказаний період часу.

Шановні жителі та гості міста Моршин, у зв'язку із запланованими ремонтними роботами КП"Стрийводоканал" з 01:00 до 21:00 27/10/22 буде зупинено роботу першого та другого підйомів Братківського водозабору. В свою чергу ПЖКГ проведе всі необхідні організаційно-технічні заходи для мінімізації впливу даного вимкнення на водопостачання міста, проте , імовірність короткотривалого припинення водопостачання міста у період з 18:00 до 23:00 27/10/22 залишається. Просимо зробити запас води та вибачити за тимчасові незручності. Адміністрація ПЖКГ.

ОГОЛОШЕННЯ

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ  ПОСЛУГ  ПІДПРИЄМСТВА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА  МОРШИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

З 01.11.2022РОКУ  ВВОДИТЬСЯ ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ                                                                                                                                                       ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ  ПОСЛУГ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ, ЩО НАДАЮТЬСЯ  ЗА ІНДИВІДУАЛЬНИМ ДОГОВОРОМ ПРО НАДАННЯ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ  ПІДПРИЄМСТВОМ  ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО  ГОСПОДАРСТВА  МОРШИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

На виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та керуючись постановою КМУ від 21.08.2019р. №808 «Про встановлення  граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньо будинкових систем про надання комунальних послуг», із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №928від 01.09.2021р., відповідно до постанови  КМУ від 05.07.2019р. №690 (в редакції постанови КМУ від 02.2022р. №85) «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, відповідно до наказу по Підприємству житлово-комунального господарства № 33       від  12.10.2022року   розмір плати за абонентське обслуговування на 1 особовий рахунок  для абонентів (населення, бюджетні організації, інші споживачі) без врахування витрат на обслуговування та заміну комерційних приладів обліку  становить

Централізоване водопостачання  -19,93грн.

Централізоване водовідведення   -19,93грн.

Разом водопостачання та водовідведення  - 39,86грн. в місяць 

В платі за абонентське обслуговування враховано ПДВ.

Абонентська плата нараховується щомісячно у фіксованому розмірі з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців та кількості спожитої води. У разі, коли споживач вніс плату за розрахунковий період не в повному обсязі або більшому, ніж зазначено в рахунку ,обсязі, виконавець здійснює зарахування коштів згідно з призначенням платежу, за відсутності призначення платежу - першочергово в рахунок плати за надані  послуги централізованого водопостачання та водовідведення, потім в рахунок плати за абонентське обслуговування.

  З метою зменшення витрат споживачів на сплату комісії за послуги фінансових установ при оплаті рахунків, встановлено порядок при якому кошти за абонентське обслуговування і послуги централізованого водопостачання та водовідведення приймаються на один банківський рахунок.

Для зручності споживачів плата за абонентське обслуговування  виведена в єдиній квитанції окремим рядком.

 

Роз’яснення щодо плати за абонентське обслуговування

 

  Індивідуальний договір передбачає, що ПЖКГ  Моршинської м/р зобов’язується надати послугу споживачу безпосередньо до квартири, але тоді  окрім плати за послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення додається плата за абонентське обслуговування, яка не є комунальною послугою  і її розмір  не може перевищувати граничний розмір, визначений КМУ (Постанова КМУ №808 від 21.08.2019р.із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ №928 від 01.09.2021р.)

Граничний рівень плати за абонентське обслуговування становить

з 01.07.2022року по 30.11.2022р.- 36,88грн.(2508*2,58*2*0,15*0,019) в т.ч.ПДВ

- централізоване водопостачання – 36,88грн. з ПДВ

- централізоване водовідведення  -  36,88грн. з ПДВ

З 01.12.2022року по 31.12.2022року – 38,07грн. (2589*2,58*2*0,15*0,019) в т.ч.ПДВ

- централізоване водопостачання - 38,07грн. з ПДВ

-централізоване водовідведення – 38,07грн. з ПДВ.

 Відповідно до законодавства України розмір плати за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству та визначається виконавцем комунальних послуг за їх витратами у розрахунку на 1 абонента в місяць.

Плата за абонентське обслуговування не є додатковим платежем, так як  розрахована з витрат, які  виокремлені з складу тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення і виведені в окремий платіж – плата за абонентське обслуговування.

Абонентська плата не нараховується  у разі відмови споживача від послуг централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення від мереж за його письмовою заявою, а також до споживачів, які уклали колективний договір про надання відповідних послуг.

На плату за абонентське обслуговування призначається державна субсидія і надаються пільги.

Плата за абонентське обслуговування включає наступні витрати:

-абонентський супровід (здійснення обліку обсягу спожитих послуг централізованого водопостачання та/або водовідведення, нарахування плати за спожиті послуги, переоформлення особових рахунків, реєстрація приладів обліку у споживачів, наявність пломб на приладах обліку, зняття показів, контроль за дотриманням термінів повірки та відповідності калібрів лічильників.)

- друк та доставка квитанцій

- звірка розрахунків та проведення роботи із споживачами, які мають борг щодо оплати ними заборгованості за надані послуги

- виявлення самовільних підключень, несанкціонованого відбору води та скиду стоків, оформлення актів та застосування відповідних санкцій

- вручення  приписів, повідомлень, попереджень та рахунків за надані послуги

- ведення документації щодо об’єктів водоспоживання абонентів і накопичення інформації про засоби обліку (марка, калібр, заводський номер, технічний стан, місце розташування, наявність обвідних ліній та пломб на водомірних вузлах, контроль за дотриманням термінів повірки, інше) та забезпечення її збереження

- обмін інформацією з банками та фінансовими установами, з якими  укладено договори на приймання платежів від споживачів про стан розрахунків за надані послуги водопостачання та водовідведення

- інформування управлінь соціального забезпечення.

Дані витрати не включені при розрахунку діючих тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення відповідно до пункту 24 Порядку формування  тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою КМУ №869., які діють з 01.02.2022р. відповідно до рішення  №2  виконавчого комітету  Моршинської міської ради від 17.01.2022р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення».

 

ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ОБСЯГІВ СПОЖИТИХ ПОСЛУГ, ТОБТО ЯКЩО АБОНЕНТ У ЛИСТОПАДІ ВИКОРИСТАВ 2  КУБІЧНИХ МЕТРИ ВОДИ, А У ГРУДНІ 15 КУБІЧНИХ МЕТРІВ, ТО НАРАХУВАННЯ ЗА ЛИСТОПАД ТА ГРУДЕНЬ БУДЕ ОДИНАКОВИМ І СТАНОВИТИМЕ 39,86 ГРН  В МІСЯЦЬ.                                                                                                           

 Адміністрація ПЖКГ

 

                                                                                               

Дочірні категорії